Návrat do práce po (korona) pauze

Po delší pauze, ať už z důvodu pandemie, nebo třeba delší dovolené Vás čeká návrat do práce, a máte strach z nakupení úkolů a nově si zvyknout na rychlé pracovní tempo? V následujících odstavcích se pokusíme dát pár tipů, které by mohly pomoci tuto výzvu zvládnout co nejlépe.

Dostatečně spát, a vstávat brzy ..

Ano, je to tak. Pokud se postupně naučíte vstávat dříve, určitě se to podepíše na tom, jak moc budete produktivní. Je doporučeno vstát alespoň o 15 minut dříve, než musíme, abychom měli rezervu. Snažte se přizpůsobit tomu i včasné usínání. Protože nic není důležitější pro výkon jako dostatečný odpočinek.

Dát o sobě vědět ..

Ať už jde o přivítaní s kolegy/nadřízenými , také určitě odpovězte zákazníkům, že jste tu opět pro ně.

Zjistit novinky ..

Je jasné, že během pauzy lehce ztratíte pojem o tom, co se ve firmě událo během nepřítomnosti. Snažte se co nejdříve dostat do obrazu, abyste mohli plně nasadit pracovní tempo a pracovali na aktuálních úkolech.

Rozkouskujte to ..

Nahromadili se Vám e-maily, nebo úkoly a nevíte kde začít? Osvědčená rada zní – rozkouskujte si velké sousto na menší porce. Snažte se dát priority určitým částem daného úkolu a ty postupně plňte.

To do listy ..

Jestli si myslíte, že úkolníček jako v první třídě už je dávno pasé, tak se pletete. Nic Vám práci neusnadní více, než jsou právě tzv. TO-DO listy (seznam úkolů, co musím/chci splnit). Ideálně si jej psát na určitý den o den dříve. Tak budete mít jasně od rána dané, kde začít a na nic nezapomenete.

Uklidit si na stole ..

Ten pocit když začnete práci na čistém stole a s čistou myslí nemusí to být pouze sen. Pracovní stůl je asi věčným problémem. Že spíše připomíná haldu papírů, ve kterých není možné se vyznat nebo skladiště vypsaných propisek, tužek. Není jasný návod jak se tomu vyvarovat. Doporučení zní pracovní stůl si pravidelně uklízet, aby se nestal směsicí nedůležitých věcí, když jeho nejdůležitější funkcí je pojmout jen důležité a aktuální pracovní věci.

Nebojte se, návrat do práce nemusí být noční můrou. Jde jen o to, se dobře připravit a začít postupně. Pokud Vám tento článek pomůže při opětovném nástupu do pracovního tempa nebo jen zpříjemní čas a zvedne náladu, budeme jenom rádi.

Komentáře